Kako ste i kada pocheli da slushate RHCP?

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Kako ste i kada pocheli da slushate RHCP?

Post by Charlie`From`Stadium on 29th May 2008, 08:00

Ko ili kako vas je navukao na Pepperse ili ako nije niko osobno kriv kako se to ustvari vama desilo? Kada ste ih prvi put chuli ili videli?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Charlie`From`Stadium
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 6873
Registration date : 2008-05-20

View user profile http://charliefromstadium.blog.hr

Back to top Go down

Re: Kako ste i kada pocheli da slushate RHCP?

Post by peppersovka on 29th May 2008, 09:24

navuko me tv krajem 4 razreda..a sad sam 1. i nakon nekog vremena sam išla rtražit albume...i dobila californication,btw,i bssm :dancegirl:
kako se moje ovisnost sve više i više širila i kako su mi postali dio svakodnevice počela sam obljepljivat sobu posterima..crtat po zidovima,pisat stihove,nabavljat sve više i više stvari..
i tak od onda pa do danas žive u meni ... :happy:
peppersovka

Number of posts : 1531
Registration date : 2008-05-24

View user profile

Back to top Go down

Post by RHCP dreamer on 29th May 2008, 11:04

Prvi put sam ih video kad sam za vreme tuznog dogadjaja izbegao u Kanadu.Bili su na TV-u i nisam mogao da se ne nasmejem plavusanu i ostaloj prebijenoj ekipi koja se vozika po pustinji i pevaju o nekim pticicama i poljubcima!Tad sam imao 10 god.
Posle sam saznao da je moja sestra bila na koncertu u Totontu koji se spominje u knjizi!Cak ima i veoma kvalitetnu sliku Entonija!
Ali kad sam cuo Californication...znao sam da ce ta pesma biti znacajna za mene.
Btw, poceo sam neprestano da ih slusam kad je izasao By the way i to mi je prvi CD koji sam kupio u zivotu!
I tako je pocelo...
RHCP dreamer
More will be revealed my friend

Number of posts : 569
Registration date : 2008-05-27

View user profile

Back to top Go down

Post by Pobre on 29th May 2008, 23:11

Moja ljubav prema Peppersima je jos od 1992. godine kada sam se kao dijete u ratnom Sarajevu, u nedostatku normalnih stvari koje obiljezavaju djetinjstvo, dokopao kasete Peppersa, tacnije albuma BSSM. Dok su svi vrsnjaci "rezali vene" na lokalne patriotske pjesme, ja sam se furao na njihovu muziku, iako u tom periodu veze nisam imao o cemu pjevaju. Kasnije sam se dokopo i nekih starijih pjesama, pa i slika, a i engleski mi se popravio, tako da "se ta ljubav razvila". Ne znam da li zbog toga, ali meni je jos uvijek BSSM ubjedljivo njihov najbolji album.
Pobre
Under the bridge downtown

Number of posts : 4
Registration date : 2008-05-29

View user profile

Back to top Go down

Post by rajkod on 30th May 2008, 03:08

Video spot "Californication" na TVu i rekao sebi "Ovo je ludnica!!!"... Slušao preko TVa i radija dugo vremena, u šestom osnovne nabavio "By the way" i "One hot minute"... Čim sam nabavio net, odma downloadovao celokupnu diskografiju i raspadam se od slušanja već ihaha godina...
rajkod

Number of posts : 46
Registration date : 2008-05-26

View user profile

Back to top Go down

Post by kokica on 30th May 2008, 04:33

uh, ja sam cula odavno, slusajuci vivu na trecem kanalu, mozda sam bila treci razred, onda je usledila jedna velika pauza do 1999. mislim i od tada prvo na kasetama, posle na diskovima....niko me nije navukao, bila sam jedna od retkih, a zanimljivo je da sam by the way preslusala u jednom dahu u kolima svog drugara dok su ostali igrali odbojku u skolskom dvoristu..
kokica
Step from the road to the sea to the sky

Number of posts : 110
Registration date : 2008-05-26

View user profile

Back to top Go down

Post by Langel on 31st May 2008, 06:08

Peppersa se sjećam još od 1999. kad sam bila šestogodišnje dijete nezainteresirano za muziku. Jedino se sjećam da sam brkala Pipse i Pepperse kad bi ih vidjela :lol!:
Zatim, sjećam ih se i iz 2002.,kad sam bila malo starije dijete, ali nažalost i dalje nezainteresirano za muziku.
Možemo slobodno reći da je ljubav počela sa Stadiumom u sedmom razredu...
Sad mi je drago kad se slušam npr. Cali ili BTW te se osjetim kako sam prije tako davnih 9-6 godina negdje u prolazu čula nešto što mi je sad čisto savršenstvo, kao da se prisjećate prošlih života..
Langel

Number of posts : 58
Registration date : 2008-05-31

View user profile

Back to top Go down

Post by Guest on 31st May 2008, 06:29

Ja tijekom vožnji autom sa starim bila izložena BSSM-u i Californicationu, ali prava ljubav počela prije nekih par godina...
onda sam lijepo pokupila sve cd-e koje je stari imao i više ih nikada nije vidio hehe
Jer sada su u mojoj kolekciji :)
I ne dam ih hehe
loveshower

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by J Butterfly on 31st May 2008, 07:57

pfff bio sam sedmi razred... jos nisam bio sigurno definirao svoj glazbeni ukus, ali sam slucajno naletio na neke spotove ne televiziji (californication, by the way, fortne faded) i upravo me ovaj zadnji skroz navukao na njih i zato sam ih poceo onako, kao slusati, ne nista intenzivno, nego usput. kasnije sam pepperse mijesao sa svakakvim ostalim stilovima glazbe (ra, metal, retro... bas sve..) i onda sam mi je u prvom srednje bas sve dojadilo, osim peppersa. onda sam poceo slusati samo njih, i shvatio da mi ispunjavaju zivot, u njega donose odredenu dozu veselja i euforije, ispunjavaju me prekrasnim osobama, koa sto neke osobe ispunjava isus... i od onda ih slusam i za njih zivim. sa 18 si teetoviram njihov znak na desnom zapescu
J Butterfly

Number of posts : 19
Registration date : 2008-05-31

View user profile

Back to top Go down

Post by jecawaste on 31st May 2008, 08:14

Bese to pre 2 godine...Bese Making The Video All Around The World i kad sam je cula srce mi je preskocilo i pocela sam da mislim o njima...Onda mi je brat narezao dvadesetak pesama i onda sam lagano pocela da proucavam vise i vise i viiiise(((((((((:
jecawaste

Number of posts : 48
Registration date : 2008-05-30

View user profile

Back to top Go down

Post by andyRHCP on 20th August 2008, 23:51

J Butterfly wrote:sa 18 si teetoviram njihov znak na desnom zapescu
nisi jedini happystars ja ga stalno crtam & izluđujem staru (al ja inače tak crtam po sebi "tetovaže" dok mi je dosadno, a odnedavno me i drugi to žicaju - LOL )
andyRHCP

Number of posts : 400
Registration date : 2008-05-25

View user profile http://andyrhcp.blog.hr

Back to top Go down

Post by andyRHCP on 20th August 2008, 23:59

Ja sam redovito gledala tada rijetke, a danas još rjeđe glazbene emisije na telki.. I sjećam se da mi se isprva ByTheWay nije svidio jer mi je onaj taxist bio oduran, ali vidi čuda bash By the way mi se uskoro počeo vrtit po glavici. U jednoj takvoj emisiji vidjela sam i Can't stop i (zapravo čekajući bolje stvari) odlušala i njega. Više puta. I ubrzo mi : "10 more reasons why I need somebody new just like you" nije htio van iz glave.. I točno se sjećam kad sam stavljala RHCP natpis na jaknu..nisam bila sigurna koliko je to pametno jer sam tad imala jedan ili dva albuma, ali istovremeno sam to totalno željela.
E.. i NIKAD neću zaboravit :grrr: u HitDepou su djelili By The Way & to potpisani CD! Ja si nikad neću oprostit što nisam nazvala & što sam prekasno postala fan
andyRHCP

Number of posts : 400
Registration date : 2008-05-25

View user profile http://andyrhcp.blog.hr

Back to top Go down

Post by Venice Queen on 20th November 2008, 23:17

tako shto mi je nastavnik tehnichkog u osnovnoj, igrom sluchaja, narezao skoro sve albume
happystars
Venice Queen

Number of posts : 39
Registration date : 2008-11-20

View user profile http://www.last.fm/user/papagajsgreskom

Back to top Go down

Post by Charlie`From`Stadium on 20th November 2008, 23:26

hehe koji nachin ... ovo je najchudniji koji sam do sada chuo Shocked

super nastavnik tehnichkog :peaceman:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Charlie`From`Stadium

Back to top Go down

Post by chili_tapper on 21st November 2008, 00:02

vidi ovu temu nisam niti vidjela...
evo da ja opisem svoj dozivljaj...
tamo 2002.sam bila sa starcima u gradu i gledam ja cd-ove u jednom music-shopu...i naisla sam na By the way....kako je bio novitet kupila sam ga (tj.starci) da vidim sto je to..blago je reci da mi se svidjelo,jer je bilo puno vise od toga..
i tako...malo po malo...nakupilo se toga...
onda sam iduce godine dok sam bila na ljetovanju u Makarskoj umirala od dosade pa sam naisla na knjizaru i tamo nasla Oziljke (iliti Zive Rane,Scar Tissue) i to pocela citati...procitala sam ih u 1 noći....cijelu noć sam čitala jer jednostavno nisam mogla prestati...(poslje sam ih procitala jos dosta puta)...
i tako se ja navukla na nesto pozitivno,dobro,otkaceno,kreativno,veselo....
:rock:
chili_tapper

Number of posts : 2813
Registration date : 2008-10-25

View user profile

Back to top Go down

Post by chili4ever on 22nd November 2008, 01:14

Ovako: Moja mama je luda za Led Zeppelinima i grupom The doors...Tako da ih je uvijek puštala preko ploča...Počela sma pjevati na pjesme od The doorsa i u 4.razredu nisam se odvajala od njih...Oni su mi jednostavno bili blaženstvo...Poslije sma otkrivala nove grupe i tako su počeli puštati na radiju Pepperse,a mama je kupila CD i zavoljela ih...Ljubav prema njima ubrzo je prešla u moje tijelo,pa sam počela u 5.razredu pjevušiti s mamom...I do kraja 5.razreda Peppersi su preuzeli mjesto Doorsa i još su uvijek na 1 mjestu moje top 5 ljestvice i nikada neće s toga mjesta siči...Jer oni mene nekako vesele,na jedan specijalan način,bacaju ti osmijeh na lice,prodiru u tebe,i ako si totalno tužan oni te pokreću daju ti ritam životu... Hvala im!! :cheers:
cancan
chili4ever

Number of posts : 3178
Registration date : 2008-05-23

View user profile http://mladavampirica13.blog.hr

Back to top Go down

Post by Charlie`From`Stadium on 22nd November 2008, 04:56

prodiru u tebe happystars

Charlie`From`Stadium

Back to top Go down

Post by Alexandra on 22nd November 2008, 06:05

Boraveci u Siriji 10 meseci, 2002. gledala sam ih na Vh1, i mnogo su mi se svideli. Pushtali su Breaking the girl. Spot mi se nije preterano svideo, ali pesma nije mogla da mi izadje iz glave. Californication sam znala od kad je izashao album. Ne znam ni sama kako. :) Onda je usledilo preslushavanje ostalih pesama i odushevljavanje. Dani California dugo nisam volela, jer su, kad je izbachen spot, svu voleli tu pesmu i odjednom svi slushali pepperse, a nisu znali ni jednu drugu pesmu. Poslednje 2 godine je pochelo intenzivno slushanje.
Alexandra

Number of posts : 26
Registration date : 2008-11-21

View user profile

Back to top Go down

Post by Charlie`From`Stadium on 22nd November 2008, 06:08

Imam slichan problem kada su u pitanju mnoge dobre pesme RHCPa ali sam posle shvatio da zbog tih takvih ljudi ne bi trebalo da zrtvujem te pesme :)

Charlie`From`Stadium

Back to top Go down

Post by My Smile is a Rifle on 17th December 2008, 12:40

Ah... Ne secam se tacno, jel to bila '94 ili '95, znam da sam bila dovoljno mala da idem u obdaniste. Elem, na TVu se vrtela povremeno, a i po gradu se cula iz CDshopova, Under The Bridge, koja mi se strasno dojmila, pa sam gnjavila mamu da mi pusta tu pesmu, a ona nije pojma imala o kojoj ja to pesmi pricam... E to je bio pocetak. Onda sam u trecem ili cetvrtom razredu na svoje neopisivo odusevljenje otkrila cija je to pesma, i odonda sam hjudz fan. E to je bio nastavak. The rest is, as they say, history. :) Uskoro sam prikupila celu diskografiju, i navukla se skroz.
Imala sam istu situaciju sa Dani California and co, odjednom su svi znali tih par pesama i svuda su se cule, al ne daj boze da neko zna da Peppersi postoje jos od osamdeset i neke. Sto me nije sprecilo da se zaljubim u novi album, samo su me ljudi nervirali. Al bar su tako culi za Pepperse, i to je nesto :)

My Smile is a Rifle

Number of posts : 131
Registration date : 2008-12-15

View user profile

Back to top Go down

Post by chili_tapper on 17th December 2008, 12:52

meni Dani California jos nije sjela kako treba...e da...i proslo ljeto tamo ono 2007.je apolutni hit barem kod nas bila Hump De Bump....u svakom vrazjem ducanu...svugdje...a tek su se onda sjetili da je uzasla..mislim malo su spori..al sta cu im ja...ako cemo intenzivno...onda ih intenzivno slusam od 5.razreda...to je..cekaj da izracunam...2004 otprilike...recimo...do tad sam uz paprike slušala i Green Day..i malo Avril...a sad sam na Paprikama i na Gunsima...uglavnom....=)
chili_tapper

View user profile

Back to top Go down

Post by My Smile is a Rifle on 17th December 2008, 13:12

fino napredujes :)

My Smile is a Rifle

Number of posts : 131
Registration date : 2008-12-15

View user profile

Back to top Go down

Post by chili_tapper on 17th December 2008, 23:31

hehehe....da bash....a dobro...kako rekoh to sam slusala UZ PEPPERSE...Avril je imala par svojih dobrih pjesama...al ih vise nema...a Greed Day ima OK muziku....kako kad mi odgovara...npr.trenuno mi idu malo na zivce....al inace su ok...=)...o Gunsima znate sto mislim...hehehe......a vidite mi iz signature-a sto volim...=)...
e da...jedna frendica u razredu je isto slusala Pepperse...al na zalost vise ne...al jos s njom mogu tu i tamo popricat o Papprikama a da ju ne iritiram :lol!: ...ovi svi ostali klimaju glavom i
prave se da je to sve super..
.ehhh..neznaju sto propustaju...=) :rock:
chili_tapper

View user profile

Back to top Go down

Post by Ljuta Papricica on 19th December 2008, 12:48

meni se cini da prvu njihovu pesmu koju sam cula je Californication.. i ujedno videla i spot..
ne znam na kom kanalu tacno.. znam da mi se veoma dopao i spot i pesma, pa sam samo nastavila slusati ih, i starije albume i nove.. i, eto, sada su mi bend broj 1 u mom srcu.. :)
a to ce, verujem, i ostati..
:)
Ljuta Papricica
The wave you can't stop

Number of posts : 261
Registration date : 2008-09-25

View user profile

Back to top Go down

Post by Alice. on 20th December 2008, 01:29

Pa, pocela sam da ih slusam... Negde.. 2003.. :/
Al' nisam znala ko su. I ono, znala sam dosta pesama... Ali, onda je 2005 ( cini mi se ) izasao Stadium, pustali su Dani California, koja se meni smucila, jer su samo nju i pustali.. Ali, posle sam je zavolela jako.. Raspitivala se o tim " Peppersima ", i shvatila koliko drugih pesama ja znam i volim, a da nisam ni znala da su to oni (=
Jes' malo smesna prica, al' je tako :/
E, onda su najavili koncert, ja odma' nagovorila moje da mi nabave karte.. I tako (=
A Andjica se pobrinula da ih ja zavolim jos vise (=
Alice.

Number of posts : 130
Registration date : 2008-12-20

View user profile

Back to top Go down

Post by JJ on 20th December 2008, 04:57

blahhh, otprilike drugi srednje, ranije sam čuo par pesama nemajući pojma šta je to, krenuo sa par "hitova" koji su se vrteli otherside, cal, btw, zephyr... onda od drugarice nabavio diskografiju.., onda SA... indjija... i tako to... curiculum vitae... :hungry:

JJ

Number of posts : 16
Registration date : 2008-12-19

View user profile

Back to top Go down

Post by RHCP_MAN on 7th January 2009, 04:33

od 1999. - 4 raz. osnovne :D
kad sam video Californication - odmah sam znao da je to to xD
RHCP_MAN

Number of posts : 2353
Registration date : 2009-01-07

View user profile http://www.last.fm/user/RHCP_MAN

Back to top Go down

Post by paprichitza on 7th January 2009, 08:43

leta 2006, nisam bila na koncertu i nisam ih volela...
drugarica mi pustala snow, a ja nisam htela ni da saslusam ("ne bi se to meni dopalo, nisam ja za takvu vrstu muzike")
i onda su u letnjem kampu neki decaci pevali by the way....

...tad je sve pocelo loveshower happystars loveshower happystars loveshower happystars
paprichitza

Number of posts : 1659
Location : somewhere. everywhere, anywhere...just as long as chilies are with me
Registration date : 2008-09-11

View user profile

Back to top Go down

Post by chili_tapper on 7th January 2009, 10:29

ahaaa,,,sad je meni jasno,,,sa DJECHACIMA,,,,hmmmm,,,,,,,ljepo ljepo,,,,,pa dobro neki djechaci,,, :cheers: :rock:
chili_tapper

View user profile

Back to top Go down

Post by paprichitza on 7th January 2009, 10:34

hehehe...posle decaci otisli, a pepersi ostali.... loveshower happystars fly
paprichitza

Number of posts : 1659
Location : somewhere. everywhere, anywhere...just as long as chilies are with me
Registration date : 2008-09-11

View user profile

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics